Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 7256274



*

nr 725 6274


Ymnighetshorn

1 par, nysilver, höjd: 34


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2011
kl 18:29:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/11 12:29:44 1      1.000 kr
14/11 17:08:49 2      650 kr
14/11 17:10:25 2      750 kr
14/11 17:19:17 3      1.000 kr
14/11 17:19:39 3      1.500 kr
14/11 18:03:50 1      Vinnande bud
14/11 18:08:00 1      justering av budtak


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 8367 Bokstöd
    2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48
  • 8366 Bokstöd
    Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48
  • 8301 Bordsram
    omkring 1900, bemålad, 30x18
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:55
  • 8140 Eldset
    smide, nutida. Höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51




Ladda ner broschyr